Renderowanie projektów

2020-08-15

Jeśli projekt 3D ma się wyjątkowo prezentować niezbędne jest wykonanie procesu renderingu, który pozwala nadać modelom 3D odpowiedniego wyglądu poprzez wykorzystanie choćby narzędzi do cieniowania. Wybranie odpowiedniego programu do realizowania renderingu przekłada się to na jak ciekawe wizualnie projekty będzie można tworzyć.


Silniki do programów do projektowania

Jednym z programów, który można wykorzystać jest vray cena https://www.rivasoft.pl/v-ray-cat-102, który jest silnikiem przeznaczonym między innymi do analizowania oświetlenia. Jednocześnie można wykonać rendering trójwymiarowych modeli czy projektów, skore zostały przygotowane w innych programach. Wybierać można również silniki, które są przygotowane specjalnie z myślą o programach do modelowania 3D czy projektowania. V-Ray można wykorzystać między innymi w takich programach jak:

- Rhino,

- SketchUp.


Wysoka jakość renderingu

Uzyskanie wysokiej jakości renderingu ma bardzo duże znaczenie w przypadku, gdy chce się uzyskać wyjątkowo prezentujące się projekty. W tym względzie niezbędne jest decydowanie się na takie silniki, które pozwalają zapewnić dostęp do szerokiego zakresu możliwych do wykorzystania narzędzi.