Najem okazjonalny – czy to się opłaca?

2021-03-05

Wynajmowanie mieszkania wymaga znajomości podstawowych praw i obowiązków tak dla osoby posiadającej lokalna wynajem, jak i osób wynajmujących go w przyszłości. Jedną z najbezpieczniejszych form wynajmu jest umowa o najem okazjonalny.


Adwokat Wrocław: większe bezpieczeństwo

Najem okazjonalny jest bezpieczniejszy, ponieważ umowa taka zawierana jest w obecności notariusza na okres nie dłuższy, niż dziesięć lat. Również w jej przypadku warto wcześniej udać się do adwokata we Wrocławiu i dopytać o wszystkie obowiązki i prawa wynikające z podpisania takiej umowy. Otóż, adwokat wrocław może podpowiedzieć, że w takim przypadku ewentualny lokator musi wskazać alternatywne miejsce zamieszkania w przypadku egzekucji i eksmisji z mieszkania, które ma zamiar wynająć. Warto również pamiętać, że taką podpisaną umowę należy zgłosić do urzędu skarbowego w nieprzekraczalnym terminie czternastu dni od chwili rozpoczęcia wynajmowania.


Adwokat Wrocław: właściciel śpi spokojnie

Taki rodzaj umowy w znacznie większym stopniu chroni prawa właściciela i umożliwia mu pozbycie się lokatora z mieszkania, gdy ten okaże się osobą nieodpowiedzialną.