Masa mięśniowa, a badania kliniczne w Krakowie

2020-08-19

Niepokojące jest to, że u osób starszych spadek masy mięśniowej wiąże się z większą śmiertelnością z powodu chorób. Sarkopenia zaczyna się po trzydziestym roku życia i szybko postępuje.


Badania kliniczne Kraków https://cmlinden.pl/aktualne-badania/, a regeneracja komórek

W okresie między trzydziestym a czterdziestym rokiem życia tracimy około 5 procent masy mięśniowej. Po skończeniu czterdziestki proces zaniku mięśni przyspiesza tak, że kiedy dobijamy do siedemdziesiątki, siła, masa mięśniowa i równowaga między nią a tkanką tłuszczową są wspomnieniem. Warto jest również zdecydować się na sprawdzone badania kliniczne w Krakowie.


Beztłuszczowa masa mięśni stanowi 50 procent całkowitej wagi ciała u osób dorosłych w młodym wieku. U osób w przedziale wiekowym od 75 do 80 lat spada do 25 procent, ale proces zaniku zaczyna się dużo wcześniej. Utrata mięśni dotyczy seniorów prowadzących zarówno aktywny, jak i siedzący tryb życia. U młodych, zdrowych osób dorosłych tego typu zanik mięśni (w tym spadek liczby włókien mięśniowych oraz zmniejszanie się rozmiaru mięśni) nie występuje. Niemal 65 procent starszych mężczyzn i kobiet przyznaje, że nie jest w stanie unieść pięciokilowego pakunku, a jeśli dzieci rosną zbyt wolno, uzupełnia się jego poziom. Kiedy przestajemy rosnąć, hormon ten nadal jest ważny. Teraz, zamiast dodawania nastolatkom kilkunastu centymetrów niemal w ciągu nocy, jest odpowiedzialny za zachowanie masy mięśniowej i kostnej oraz grubości skóry. Postawmy zatem na badania kliniczne w Krakowie.


Somatotropina, czyli hormon wzrostu, pobudza regenerację komórek. Jest niezwykle cenna dla odmładzania organizmu, ponieważ, jak się przekonaliśmy, powoduje wzrost masy kości i ujędrnia skórę. Na wzrost masy mięśni oddziałuje dzięki stymulacji hipertrofii sarkomerów. Sarkomery to podstawowe jednostki czynnościowe mięśnia, a hipertrofia oznacza przerost. Zatem zwiększenie liczby sarkomerów sprawia, że włókien mięśniowych jest więcej i stają się one większe. To bardzo ważne dla osób posuwających się w latach, bo umożliwia zachowanie siły i dobrego wyglądu, a dokonuje się na poziomie komórkowym, jeżeli chodzi o decyzje o badaniach klinicznych w Krakowie.


Hormon wzrostu pobudza również lipolizę, czyli rozkład tłuszczu, przyczyniając się do przywrócenia pożądanej proporcji mięśni do tłuszczu, której zakłócenie daje bardzo widoczne efekty. Ponadto jest on niezbędny w wielu funkcjach życiowych, na przykład zapobiega zbytniemu spadkowi poziomu cukru, co niekiedy może stanowić problem zdrowotny. Wielu sportowców używa hormonu wzrostu jako dopingu, aby poprawić osiągane wyniki.


Hormon wzrostu jest wpisany na listę leków, mimo że wywołuje skutki uboczne, takie jak zespół cieśni nadgarstka, niebezpieczne zakrzepy czy ziarnica złośliwa. Ryzyko związane ze stosowaniem tego leku doprowadziło do poszukiwań bezpieczniejszych środków dających te same korzyści. Substancje naturalne bardzo skutecznie pobudzają wydzielanie somatotropiny, nawet u osób starszych, dając widoczne efekty przeciwstarzeniowe, w tym większą masę mięśni, redukcję tłuszczu, jędrniejszą skórę i to bez szkody dla organizmu.