Jakie zalety posiadają kurtyny szybkobieżne?

2020-08-25

Otwierane na boki kurtyny szybkobieżne posiadają dość oczywistą listę elementarnych zastosowań, natomiast dzięki wykorzystaniu przy ich produkcji nowoczesnych materiałów o zdecydowanie mniejszej masie, a także o wiele bardziej sprawnych i wytrzymałych systemów napędowych może sprawić, że kurtyny szybkobieżne będą mogły być śmiało zamontowane tam, gdzie dotychczas stosowało się jednak nieco inne rodzaje bram.


Jeśli interesuje nas kurtyna szybkobieżna cena https://www.bramyszybkobiezne.pl/ wcale nie zawsze będzie oznaczać to, czy mamy do czynienia z wysokiej jakości produktem. Warto tutaj zwrócić uwagę na inne aspekty, a jak się okazuje - posiadają one naprawdę wiele zalet. Jeżeli chodzi o kurtyny szybkobieżne, ich podstawową zaletą jest to, że aby otworzyć się w pełni, wymagają do tego dwa razy krótszego czasu, niżeli jest to w wypadku kurtyn rolowanych, a jednak działających z identyczną prędkością. To oczywiście w dużej mierze będzie przekładać się na zachowanie wszelkich względów bezpieczeństwa na szlakach komunikacyjnych, a te będą dostępne niemal natychmiastowo i to na swej całej szerokości oraz wysokości. Poza tym, są one w stanie skutecznie zmniejszyć utratę ciepła, co w wypadku chłodnych magazynów będzie czymś wyjątkowo cennym. Kluczowym argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest jednak wspomniany już wcześniej czas. Otóż bardzo szybko działające kurtyny szybkobieżne, mogą otwierać się z prędkością, która dochodzi nawet do 3 metrów na sekundę, co w wypadku innych modeli nie jest możliwe do osiągnięcia.