Dlaczego wykonywane jest odtrucie z narkotyków?

2020-08-07

Zażywanie narkotyków może prowadzić zarówno do uzależnienia psychicznego jak też fizycznego. Z tego powodu ważne jest stosowanie bardziej rozbudowanych kuracji, które pozwalają na skuteczne wyprowadzenie pacjenta z nałogu. Odtrucie z narkotyków Warszawa http://medi-life.pl/zakres-swiadczen/leczenie-uzaleznien/leczenie-uzaleznienia-od-narkotykow-2/ stosuje się między innymi w tym względzie.


Jakie jest cel odtruwania?

Detoksykacja jest w stanie zapewnić między innymi:

- oczyszczenie organizmu,

- usunięcie substancji psychoaktywnych,

- przygotowanie pacjenta do dalszego leczenia.

Generalnie cały proces leczenia uzależnienia wymaga stosowania nie tylko metod farmakologicznych, ale również terapii psychologicznych.


Wsparcie terapeutów

W profesjonalnych oraz wyspecjalizowanych placówkach leczących uzależnienia od narkotyków oraz alkoholu można liczyć na uzyskanie dostępu różnych specjalistów. Dotyczy to również terapeutów, którzy są w stanie przygotować odpowiednio dopasowane do konkretnego pacjenta psychoterapie. Mają one duże znaczenie w kontekście przeciwdziałania powrotowi pacjenta do nałogu.