Co powinniśmy wiedzieć o terapii sensorycznej?

2020-09-06

Terapia sensoryczna jest niczym innym, jak odpowiednim zestawem ćwiczeń, które mają poprawić znacząco integrację sensoryczną u dziecka. Otóż, zajęcia integracji sensorycznej są zalecane dziecku, które ma pewne problemy z prawidłowym rozwojem. Jest to bardzo ważne. W przypadku dziecka, które ma zaburzoną integrację sensoryczną, nie potrafi ono prawidłowo przetwarzać różnych bodźców, które docierają do dziecka ze świata zewnętrznego.Jaki jest cel terapii sensorycznej?


Chodzi przede wszystkim o skuteczną pomoc dziecku, która ma zaburzoną lub zbyt wolno rozwijającą się umiejętność tak zwanej integracji sensorycznych bodźców. Ważne w takiej sytuacji jest nauczenie dziecka, jak ma prawidłowo regatowa na rozmaite wrażenia zmysłowe oraz dziecko musi również umieć oswoić się z różnorodnością świata. Dzięki terapii sensorycznej mówimy o prawidłowym rozwoju zmysłu równowagi.Prawidłowy rozwój dziecka. Dlaczego jest ważny?


Rodzice muszą stale monitorować, jak rozwija się ich dziecko. Jest to bardzo ważne i gdy tylko zauważą jakie niepokojące zachowania u dziecka, muszą zacząć reagować. Jest to niezwykle istotne.