Koszykówka dziewcząt

Rys historyczny

Klasy koszykówki dziewcząt powstały w naszej szkole w oparciu o współpracę z Klubem „Basket 25”. To właśnie ten klub ma ogromny udział w zaszczepianiu w młodzieży miłości do sportu poprzez pokazywanie piękna rywalizacji, zapewniania niesamowitych emocji i licznych chwil radości. Od początku głównym celem, który przyświecał powstaniu w szkole klasy sportowej o profilu koszykówki dziewcząt, była chęć stworzenia warunków do rozwijania i propagowania tej pięknej dyscypliny sportu, aby koszykówka kobieca stała się sportową wizytówką naszego miasta Bydgoszczy.  Pierwszym damskim rocznikiem, który rozpoczął naukę w naszej szkole pod egidą klasy koszykarskiej był rocznik 2001. Trenerem klasy został p. Paweł Kulpeksza. Kolejne lata przyniosły nam powstanie następnych dwóch  klas sportowych o profilu koszykówki dziewcząt. Z młodzieżą pracują wykwalifikowani trenerzy jak:  p. Paweł Kulpeksza,  p. Tomasz Jankowski czy p. Arkadiusz Nieradko. Duża ilość zajęć treningowych, meczów,turniejów, w których biorą udział nasze uczennice,jest możliwa dzięki dobrej organizacji ze strony szkoły. Dziewczęta mogą trenować i rozgrywać mecze w hali sportowej szkoły, mają do dyspozycji również obiekt sportowy klubu „Artego” Bydgoszcz,  a to wszystko nie koliduje z ich planem lekcyjnym, który jest w pełni zintegrowany z zajęciami treningowymi. Obecnie,posiadając na każdym etapie gimnazjum klasę koszykarską,mamy praktycznie możliwość rywalizacji we wszystkich rozgrywkach młodzieżowych. Prowadząc tak szerokie szkolenie, realizujemy cel, jakim jest szkolenie u podstaw. Osiągając natomiast bardzo dobre wyniki sportowe żywimy nadzieję, że nasze najlepsze zawodniczki będą w przyszłości święcić triumfy w Ekstraklasie.

Zestawienie klas sportowych o profilu koszykówka dziewcząt

Rok szkolny 2016 /2017

Klasa Ia gimnazjum
Wychowawca klasy:   Pani Edyta Młynarska