image1 image2 image3

Warsztaty w ramach projektu "Pszczółki-ekoprzyjaciółki"

8 czerwca uczniowie klasy 2 b wzięli udział w spotkaniu z wykwalifikowanym pszczelarzem. Zajęcia odbyły się w ramach projektu pn. „Pszczółki – ekoprzyjaciółki”, którego organizatorem jest Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Celem tej nietypowej lekcji było przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z pszczołami – ich rolą w ekosystemie, życiu i zwyczajach.

Uczniowie poznali pracę pszczelarza, dowiedzieli się jak wybiera się miód z ula, mieli okazję z bliska przyjrzeć się przyrządom, z których w codziennej pracy korzystają pszczelarze. Dzieci dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Dodatkową atrakcją było samodzielne wykonanie świeczki z naturalnego wosku pszczelego.  Nie mogło zabraknąć również degustacji różnych gatunków miodów oraz sesji fotograficznej w stroju pszczelarza. Na zakończenie dzieci chętnie spróbowały słodyczy na bazie miodu.

Takie zajęcia to interesujący sposób nauczania dzieci treści z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

O tym ciekawym dniu będą uczniom przypominać breloczki, które na pamiątkę otrzymały od pana pszczelarza.

Justyna Kosz

 

 

 

   

PARTNERZY

2017  Zespół Szkół nr 15 Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy