image1 image2 image3

Wspomnienia kl. 1c z zagrody edukacyjnej w Kozielcu

Dnia 24. 05. 2017 r. klasa 1c z wychowawczynią p. Alicją Maciejewską i p. Danutą Kocikowską, wybrała się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej w Kozielcu. Poznaliśmy wygląd, zapach i  właściwości ziół, które możemy spotkać na łąkach i w ogrodach. Mieliśmy okazję samodzielnie zasadzić nagietki, które zabraliśmy ze sobą do domów.

 W zagrodzie, na nasze odwiedziny, czekały różne zwierzęta: osiołek, lama, owca, świnka angielska (trochę wyglądem przypominała psa), kaczki, gęsi i małe kurczaczki. Pani Alicja, opiekunka zwierząt, pokazała nam również dwumiesięcznego kotka. Był bardzo uroczy! Zwiedziliśmy również Izbę Kujawską. Zobaczyliśmy, jak przed niemal stu laty, mieszkało się na wsi. Niektórzy odczuli to „na własnej skórze”, kiedy z niemałym trudem spróbowali prania na tarach. Pałaszując drugie śniadanie i delektując się pyszną, aromatyczną, ziołową herbatką,  przyglądaliśmy się z bliska dżdżownicom i pszczołom. Bardzo dziękujemy pani Alicji Ożóg za miłe przyjęcie i ciekawe opowieści!

 

Opracowała: mgr Alicja Maciejewska

 

 

   

PARTNERZY

2017  Zespół Szkół nr 15 Mistrzostwa Sportowego im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy