Terapia manualna Warszawa

2020-11-10

 Jednym ze sprawdzonych i skutecznych sposobów radzenia sobie z bólem powstałym na skutek kontuzji, przeforsowania, przeciążenia kręgosłupa oraz układu ruchu, jest właśnie terapia manualna. Warszawa pełna jest profesjonalnych gabinetów, w których można z tej nowoczesnej metody skorzystać.


Terapia manualna Warszawa https://aktywnaklinika.pl/fizjoterapia-sportowa/ – na czym polega?


Otóż, terapia manualna warszawa nazywana jest również chiropraktyką i jako taka stanowi jedną z form fizjoterapii. Zadaniem tej praktyki jest wspomaganie i odciążanie pracy nie tylko kręgosłupa, ale też narażonych w codziennym życiu na przeciążenia stawów. Terapia manualna w Warszawie pomaga pacjentom w walce z chronicznym bólem, pojawiającym się często po wypadkach, kontuzjach, ale też zwyczajnie – wraz z wiekiem. Terapia ta jest rodzajem specjalnie opracowanego masażu z elementami uciskania i chwytania newralgicznych miejsc.


Terapia manualna Warszawa – czy można nią zastąpić rehabilitację?


Z pewnością wszelkiego rodzaju masaże są naszymi sprzymierzeńcami w walce z bólem, szczególnie przewlekłym. Jednak każdy rodzaj dolegliwości powinien być zawsze konsultowany z odpowiednim lekarzem, który wskaże właściwą, indywidualną ścieżkę postępowania.