Czym jest jodełka francuska?

2020-07-24

Jodełka francuska jest bardzo popularna. To podłoga, która może odmienić całe wnętrze. Naturalne drewno, doskonale przycięte klepki oraz niepowtarzalny charakter sprawiają, że wzór ten jest ponadczasowy.


Od jodełki klasycznej, jodełka francuska https://interviol.pl/panele-winylowe różni się metodą układania desek. W klasycznej wykorzystywane są deski o takim samym wymiarze, układane tak, aby bok klepki, mógł łączyć się z dłuższym bokiem kolejnej pod kątem prostym. Francuska jodełka przypomina grot strzały. Wszystko z uwagi na przycięcie boku klepki, pod kątem 45 stopni. Zarówno wielkość, jak i kolor jodełki francuskiej będą miały wpływ na ostateczny wygląd wnętrza, natomiast z uwagi wyjątkowo szeroki wybór, nawet ci najbardziej wymagający będą w stanie odnaleźć coś dla siebie. Podłoga drewniana może mieć różne barwy, a także różne cechy naturalnego drewna. Warto, kiedy wykończona jest ona odpowiednim lakierem bądź olejem. Prawidłowo wykonane podłogi z naturalnych materiałów, mogą służyć domownikom przez wiele lat. Okazuje się, że drewniana podłoga w jodełkę francuską jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla mieszkań, ale też dla hotelów oraz restauracji.